خرید و فروش کتاب باطله

بازیافت کاغذ باطله در عصر کنونی به یکی از روش های محبوب و پربازده در کشورهای مختلف بدل شده است . در اقصی نقاط جهان از این روش برای جلوگیری از هدر رفت کاغذ های باطله استفاده می شود ، حتی اگر محصول ثانویه آن را در کشور خود مصرف نکنند . در کشورهای پیشرفته یا به اصطلاح جهان اول با وجود ذخایر عظیم جنگل برای تولید کاغذ ترجیح می دهند برای استفاده مردم خود از کاغذ های درجه یک و مواد اول استفاده کنند ، اما این بدان معنا نیست که به ضایعات کاغذ تولید شده در کشورشان بی توجه باشند . با استفاده از دستگاه های پیشرفته بازیافت کاغذ باطله که شاید تا چندین دهه دیگر هم به کشور ما راه پیدا نکند ، بهترین کاغذ های تولید شده از کاغذ باطله را به سراسر جهان صادر می کنند . ضایعات کاغذ همانطور که از اسم آن پیداست ، تمامی گونه های کاغذی قابل حل شدن در آب را شامل می شود . کتاب های باطله و خارج از رده و غیر قابل استفاده نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به راحتی قابلیت بازیافت را دارند .

انواع کتاب

کتاب ها را می توان از چندین نظر دسته بندی کرد ، چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ محتوایی که در ادامه به معرفی هر دو دسته خواهیم پرداخت . اگر بخواهیم از لحاظ ظاهری کتاب ها را دسته بندی کنیم باید به قطع کتاب یا به عبارت دیگر سایز کتاب بپردازیم . در ادامه انواع قطع کتاب را برای آشنایی بیشتر شما معرفی می کنیم .
  • قطع وزیری ( بیشتر کتاب های دانشگاهی و کمک آموزشی در این قطع تولید می شوند )
  • قطع رقعی ( این قطع کتاب اندازه ای در حدود کاغذ A5 داشته و برای کتاب داستان مناسب است )
  • رحلی ( سایزی در حدود کاغذ A4 داشته و برای چاپ مجلات و کتاب های خاص مناسب است )
  • سایز خشتی ( کتاب هایی که برش مربع گونه دارند در این دسته قرار می گیرند و برای تولید کتاب های هنری و کودک بسیار کارآمد است )
  • قطع سلطانی ( اندازه ای بزرگتر از قطع رحلی داشته و برای چاپ کتاب های نفیس استفاده می شود )
قطع های معرفی شده جزء پر کاربرد ترین انواع برش های کاغذ جهت تولید کتاب است ، اما این بدان معنا نیست که تنها کتاب ها در این سایز ها تولید می شوند چرا که قطع هایی همچون جیبی ، نیم رقعی ، پالتویی ، بیضایی ، حمایلی و جانمازی نیز مورد استفاده و چاپ قرار می گیرد .
خرید و فروش کتاب باطله
 
حال به انواع کتاب از لحاظ محتوا خواهیم پرداخت و صورت دسته بندی کتاب ها از لحاظ محتوایی را نیز بصورت اجمالی برای شما خواننده محترم بیان خواهیم کرد . کتاب ها از لحاظ دسته بندی در کتابخانه ها به سه دسته ی مرجع ، نیمه مرجع و غیر مرجع تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته بندی ها طیف بزرگتری از عناوین مختلف را در خود جای می دهد . برای بهتر روشن شدن موضوع لازم است ذکر کنیم ، کتاب های مرجع شامل انواع دایره المعارف ها ، اطلس ها ، فرهنگ های شرح حال ، واژه نامه های عمومی و تخصصی است . دسته غیر مرجع عمدتا تمامی کتاب های اعم از مجموعه اشعار ، داستانی ، هنری ، انگیزشی ، زندگی نامه را در خود جای می دهد . لازم به ذکر است که این دسته بندی بصورت کلی بوده و هر کدام از این دسته ها خود به تنهایی شامل چندین زیرگروه دیگر است . مثلا دسته داستانی خود شامل زیر گروه هایی همچون عاشقانه ، علمی و تخیلی ، ترسناک ، فانتزی و ماجراجویی است .

انواع جلد کتاب

در مقاله خریدار کتاب باطله در تهران که چند ماه پیش در سایت کاغذ 24 برای شما خوانندگان عزیز بارگذاری و در دسترس عموم قرار گرفت ، بطور کامل در مورد انواع جلدهای کتاب و تفاوت های آن ها با هم توضیحات کامل داده شد . کتاب های موجود در بازار معمولا یا از جلد های شومیز ، کاغذی ، گالینگور و پشت طوسی استفاده می کنند . در صورت تمایل می توانید مقاله فوق را که به صورت هایلایت برای شما آماده شده است را نیز مطالعه کرده و بطور کامل با خصوصیات انواع جلد کتاب آشنا شوید .

بهترین نوع کتاب برای بازیافت

بهترین نوع کتاب برای بازیافت که معمولا بیشترین مبلغ را فعالان بازیافت کاغذ باطله بابت آن پرداخت می کنند ، کتاب هایی با جنس کاغذ های خارجی که معمولا جنس کاغذ آن بسیار سفید بوده و دارای ضخامت قابل قبولی است . جنس کاغذ این نوع کتاب ها یادآور کاغذ A4 برای خواننده کتاب است . حال اگر چنین کتابی با جلد کاغذی یا جلد شومیز بدون سلفون باشد دارای بالاترین قیمت کاغذ باطله خواهد بود .

خرید کتاب دست دوم

نکته مهمی که بعضی از همکاران در تبلیغات خود به طور کاملآ اشتباه به آن دامن می زنند  ، استفاده از لفظ خرید کتاب دست دوم است . فعالان عرصه بازیافت کاغذ در زمینه خمیر کاغذ و بازگرداندن کاغذ و کتاب باطله مشغول هستند و کتاب دست دوم به کتابی گفته می شود که باز هم قابلیت استفاده توسط افراد دیگر جامعه را داشته باشد . بعضی از کتاب فروشی های سطح شهر جهت رفاه حال افرادی که از تمکن مالی کمتری برخوردار هستند و به کتابخوانی علاقه دارند اقدام به خرید و فروش کتاب های دست دوم با قیمت های بسیار پایین تر از قیمت مصوب روی جلد می کنند . بنابراین کتاب دست دوم را کتاب فروشی ها خرید و فروش می کنند نه مراکز بازیافت کاغذ باطله .

خرید کتاب باطله

همانطور که بارها عنوان شده است کارخانه بازیافت کاغذ باطله به کتاب های خارج از رده و یا اصطلاحا کتاب باطله به چشم بهترین نوع خوراک برای تولید محصولات خود می نگرد . علت این امر چیزی جز جنس بهتر کتاب ها و همچنین مرتب بودن و داشتن وزن بیشتر نسبت به کاغذ های باطله نیست . با این اوصاف بدیهی است که مجموعه بزرگ کاغذ 24 یکی از بزرگترین خریداران کتاب باطله در سراسر کشور باشد . این مرکز تمام اهتمام خود را بر رضایت مشتری نهاده ، بطوری که با بهترین خدمات همواره بالاترین قیمت خرید کتاب باطله را به شما مشتریان گرامی ارائه داده است . کاغذ 24 خریدار کتاب باطله به بالاترین قیمت ممکن است ، بنابراین تردید نداشته و با کارشناسان ما جهت فروش کتاب باطله خود تماس حاصل کنید .