کاغذ LWC  چیست ؟

در ادامه سلسله مقالات معرفی انواع کاغذ ها در سایت کاغذ 24 ، اینبار نوبت به کاغذ پر مصرف LWC رسیده است که قصد داریم در ادامه بطور کامل شما را با این نوع از کاغذ آشنا نماییم . خیلی نگران نباشید ، چرا که با یک کاغذ خیلی خاص یا کمیاب مواجه نخواهید شد و اگر نام عامیانه آن را بیان کنیم به طور کامل آن را خواهید شناخت .

کاغذ LWC یا کاغذ روزنامه

کاغذ LWC یا به زبان ساده تر کاغذ روزنامه ، یکی از پر مصرف ترین انواع کاغذ در بازار ایران است . اگرچه اطلاعات دقیقی از میزان مصرف کاغذ روزنامه در دسترس نیست ، اما می توان به سادگی حدس زد که میزان مصرف کاغذ روزنامه اگر از کاغذ تحریر بیشتر نباشد ، قطعا کمتر از آن نیز نخواهد بود .

عملیات ساخت کاغذ روزنامه

این کاغذ نیز عملا از چوب و مواد سلولزی ساخته می شود و تنها تفاوت آن با کاغذ تحریر در مواد اولیه ی بکار رفته در آن است . این نوع کاغذ تاریخچه ای کانادایی داشته و طبق اطلاعات در دسترس در سال 1844 میلادی برای اولین بار ساخته شده است . چوب درختان حاوی سلولزو لیگنین است ، سلولز موجود در چوب درختان باعث مرغوبیت بیشتر کاغذ و همچنین سفید تر شدن آن می شود . لیگنین موجود باعث کم شدن مقاومت کاغذ در برابر خرابی و پارگی می شود و هر چقدر میزان لیگنین بیشتر شود به فراخور آن مقاومت کاغذ کاهش می یابد .
کاغذ LWC  چیست ؟
 
برای ساخت کاغذ روزنامه معمولا از تفاله چوب یا خمیر چوب به همراه مواد بازیافتی استفاده می شود و همین امر سبب می شود مقادیر زیادی لیگنین در فیبر کاغذ باقی بماند و همانطور که پیشتر نیز اشاره شد ، وجود این ماده کیفیت و مقاومت محصول را کاهش می دهد . اما این نکته را نباید از خاطر برد که با وجود مقادیر زیاد لیگنین در بافت کاغذ روزنامه ، کاغذ LWC یکی از مقاوم ترین کاغذ ها در برابر پارگی است . لیگنین علاوه بر خواص اشاره شده باعث جذب بیشتر جوهرچاپ هم می شود و همین امر یکی از مزایای کاغذ روزنامه است.

خصوصیات کاغذ روزنامه

کاغذ روزنامه بسیار نرم و انعطاف پذیر است و همین عامل سبب شده است در ادوار مختلف از روزنامه باطله جهت ضربه گیر در اسباب کشی یا جهت لفاف در جعبه های میوه و یا حتی در جهت نظافت و پاک کردن شیشه ها استفاده شود . شما با یک کاغذ A4 براحتی نمی توانید یک شیشه را پاک کنید چرا که نرمی و انعطاف کاغذ روزنامه (کاغذ LWC) را ندارد . از دیگر خصوصیات شاید بد کاغذ روزنامه باید به مقاومت پایین آن در برابر نور اشاره کرد . کاغذ های روزنامه به سرعت در مقابل نور از خود واکنش نشان داده و رنگ کاغذ را به زرد تغییر می دهد و اگر در فصول گرم سال نگاهی به کیوسک های مطبوعاتی بیندازید با روزنامه هایی که در زیر نور آفتاب زرد شده اند برخورد خواهید کرد .
از خصوصیات مهم و قابل اتکا کاغذ روزنامه قیمت ارزان تر آن  نسبت به سایر کاغذ ها است . کاغذ روزنامه به علت تهیه شدن از مواد اولیه ارزان تر و بازیافتی به مراتب قیمت پایین تری نسبت به سایر کاغذ ها دارد و چون واحد سنجش فروش کاغذ بر مبنای کیلوگرم است و گراماژ کاغذ روزنامه از سایر کاغذ ها بسیار پایین تر است ، درنهایت هزینه نهایی محصول چاپی بطور چشمگیری کاسته می شود .
برای روشن شدن این موضوع برای شما مثالی را طرح می کنیم . اگر شما روزنامه همشهری را 200 گرم فرض کنید ، همان روزنامه با کاغذ گلاسه وزنی در حدود 400 گرم و یا حتی بیشتر خواهد داشت و اگر با کاغذ تحریر عملیات چاپ را انجام دهیم این عدد در حدود 300 گرم قرار خواهد گرفت . بنابراین کاملا مشخص است که گراماژ پایین کاغذ LWC حسن های زیادی برای ناشر خواهد داشت که مهم ترین آن مصرف کمتر کاغذ و صرفه جویی در میزان مبلغ پرداختی جهت خرید کاغذ خواهد بود .

موارد مصرف کاغذ روزنامه

کاغذ روزنامه در موارد بسیاری کاربرد دارد که بصورت خلاصه و تیتر وار چندین کاربرد آن را برای شما خواننده محترم بیان می کنیم .
کاغذ LWC  چیست ؟
 
  • چاپ روزنامه
  • چاپ مجلات
  • چاپ جزوات درسی
  • کاغذ چک نویس
  • چاپ تبلیغات
  • بسته بندی

خریدار کاغذ روزنامه | خریدار روزنامه باطله

با توجه به تمام گفته های بالا این کاغذ در هر عنوانی که به کار گرفته شود ، نهایت روزی تبدیل به کاغذ باطله ، روزنامه باطله و مجله باطله خواهد شد . مجموعه بزرگ کاغذ 24 همان طور که در زمینه خرید کاغذ باطله فعالیت دارد ، در زمینه خرید روزنامه باطله و خرید مجله باطله نیز فعال می باشد .
کاغذ 24 افتخار همکاری با روزنامه های زیادی را در کارنامه خود دارد و قیمت خرید روزنامه باطله ، انجام به موقع تعهدات عامل ادامه این همکاری ها بوده است . جهت فروش روزنامه باطله یا استعلام قیمت روزنامه باطله تنها کافی است با معتمد و خدمتگزار خود  تماس حاصل کنید .