رقابت نا سالم در بین خریداران کاغذ باطله

گاهی کلمات از بیان رذیلت های اخلاقی بعضی افراد انسان نما قاصر است و تنها می توان با روشنگری در مورد این دسته از افراد ملوث ، جامعه را کمی بیدار و جلوی ضرر و زیان افراد زیادی را گرفت . در هر رسته و شغلی همانطور که افراد سالم و درستکار فعالیت دارند ، افراد نا اهل و متجاوز به حق مردم نیز به وفور یافت می شود . کسانی که دزدی و دست بردن در مال دیگران را با کسب و کار اشتباه گرفته و با ایجاد شبهه در فضای یک کسب و کار مانند ارائه قیمت های غیر واقعی و اغوا کننده سعی در جذب حداکثری مشتریان از سایر رقبا را دارند . مشاغل مرتبط به بازیافت مانند مرکز بازیافت کاغذ باطله  نیز متاسفانه از این قاعده مستثنی نبوده و افراد سودجو در این شغل نیز رسوخ پیدا کرده و بازار را مانند بسیاری از مشاغل دیگر ملتهب و نا امن ساخته اند . از کاسب که روزی در میان مردم به حبیب خدا و امین مال مردم مشهور بود چهره ای سودجو ، بی اخلاق ، سلطه گر و انحصار طلب ساخته اند که حتی یارای تحمل دیگر افراد مشغول به فعالیت در شغل خود را ندارند . گرچه این حجم از بی صفتی حاصل اقتصاد ورشکسته کشور است ، اما این عامل سبب نمی شود که به قصد امرار معاش خود ، پا بر روی تمامی خصایص انسانی نهاده و باعث ضربه به سایر افراد جامعه شد .

خرید کاغذ باطله به چه قیمتی؟

سوال من از افرادی که با دستکاری در وزن کاغذ باطله خریداری شده سعی در انتفاع سود بیشتر دارند این است ، واقعا خرید کاغذ باطله به چه قیمتی ؟! آیا رواست با دستکاری در ترازو و حرکات تردستانه و سریع ، وزن واقعی کاغذ و کتاب باطله مشتری را تا حد توان کاهش داد که مثلا سود بیشتری کسب کرد ؟! سوال من از این افراد این است که شمایی که به دنبال کسب مال نامشروع هستید ، چرا باقی افراد پاکدست این حرفه که با مشقت و مرارت های بسیار سعی در کسب روزی خود را دارند را بدنام می کنید . چرا که این رفتار زشت و به زبان ساده تر دزدی از مردم توسط شما به پای تمام فعالین این عرصه نوشته خواهد شد و همگان به یک چشم به فعالین مظلوم این پیشه نگاه خواهند کرد . آیا بهتر نیست شما که قصد دزدی دارید شغلی دیگر برای خود انتخاب کنید ؟!

قیمت بالای کاغذ باطله و فریب مشتریان

بارها در مورد قیمت کاغذ باطله صحبت کرده ایم و در این مقاله تنها قصد داریم مشتریان را با روش های غیر انسانی بعضی از افراد ناشایست فعال در زمینه خرید و فروش کاغذ باطله آگاه سازیم . یکی از روش های که این افراد که در سطرهای قبلی در مورد آن ها صحبت شد به آن متوسل می شوند ارائه قیمت های بالاتر از حد طبیعی و اغوا کننده است . به عنوان مثال اگر قیمت متوسط خرید کاغذ باطله در تهران را کیلویی 5 هزار تومان در نظر بگیریم ، در زمان تماس شما با این افراد و استعلام قیمت کاغذ باطله قطعا قیمت های بالاتر از سایر همکاران مثلا در حدود 7 هزار تومان را خواهید شنید . 
رقابت نا سالم در بین خریداران کاغذ باطله
 
 اما علت چیست و دلیل این بالا بردن قیمت چه می تواند باشد ؟! آیا این افراد به دنبال سود و کسب درآمد نیستند که از سایر رقبا قیمت بالاتری ارائه می کنند ؟! و یا در این شرایط اسفناک اقتصادی که حرکت یک خودرو مقادیر بالایی هزینه بر روی دست فعالین این بخش می گذارد چگونه این رفتار برای آنان به صرفه و سود آور است ؟! حتما اصطلاح " سنگ کردن قیمت " را بارها شنیده اید ، اما شاید بطور کامل اصول این تکنیک ناجوانمردانه را ندانید که برای آگاهی شما ما در این مطلب به عنوان کردن این موضوع می پردازیم .

سنگ کردن قیمت کاغذ باطله

اصطلاح سنگ کردن قیمت در تمامی حوزه های تجارت به کار می رود که روشی غیر انسانی و فریبکارانه است . در این روش فرد خریدار یک کالا با ارائه قیمت خیلی بالاتر از سایر رقبا مشتری را در تور خود انداخته و مشتری که به ظن خود با بهترین خریدار کاغذ باطله مثلا صحبت کرده است ، سایر افرادی که قیمت های واقعی را عنوان کرده اند را رها می کند و قرار فروش با این فرد را می گذارد . اما ماجرا دقیقا از همین نقطه آغاز می شود ، زمانی که خریدار کاغذ باطله به محل مشتری می آید با عنوان کردن قیمت های دیگر موجب شگفتی مشتری می شود و با دلایل واهی همچون بد بودن جنس کاغذ باطله ، کم بودن وزن کاغذ باطله و سایر بهانه های دیگر که جز شگرد این افراد است قیمتی کمتر از آنچه دیگران گفته بودند به مشتری می دهد . در این لحظه فروشنده کاغذ باطله باز هم به دلیل ارائه قیمت بالاتر این فرد نسبت به سایر رقبا گمان می کند که قیمت واقعی محصول خود همین مقدار است و در واقع کالای خود را به قیمت پایین تر از حد طبیعی تنها بخاطر افتادن در دام این فرد به فروش می رساند .

انجام کارهای منفی بر روی سایت های رقبا

در این مقاله تنها سعی کردیم رفتارهای نادرست افراد ناصالحی که مشغول به کار در حوزه خرید و فروش کاغذ باطله هستند را برای شما خواننده محترم عنوان سازیم ، تا با این کار هم باعث آگاهی سایرین شویم و هم افراد فعال در این حوزه را به تشکیل دادن یک صنف یا اتاق اعضا ترغیب کنیم . یکی از روش هایی که باز هم افراد ناصالح و تنگ نظر به دنبال آن می روند تلاش برای تحت تاثیر گذاشتن و پایین آوردن رتبه ی سایت های سایر رقبا است . این افراد که دست خود را برای ارائه خدمات بهتر خالی می بینند بجای وارد شدن به رقابت سالم و تولید محتوای کاربر پسند با استفاده از روش های ناجوانمردانه سایت های هدف خود را با انواع روش های منفی از لحاظ گوگل مواجه می سازند . سایت کاغذ 24 بعلت روشنگری های بسیار در زمینه خرید و فروش کاغذ باطله بارها قربانی حملات کور این دسته از افراد بوده است . اما فراموش نکنید که همیشه " چاه کن ته چاه است "
مجموعه کاغذ 24 تنها تلاش در ارائه خدمات به روز و گسترش فعالیت های خود دارد و این گونه اقدامات نه تنها ما را از راهی که در آن پا گذاشته ایم دلسرد نخواهد کرد ، بلکه ما را به درستی راه خود مصمم خواهد کرد . به امید آن روز که دنیا از لوث وجود افرادی که منفعت شخصی خود را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند خالی شود .