گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/10/22 - 14:47
كد :6

از کاغذ باطله چه استفاده ای می شود

کاغذ ها پس از استفاده معمولا بر حسب درجه اهميت يا بصورت فايل هاي چاپي داخل پوشه و زونکن نگهداري مي شوند و يا اگر از اهميت کمتري برخوردار باشند به صورت کاغذ هاي باطله سر از مراکز بازيافت در مي آورند. در اين بين بعضي از اين کاغذهاي مصرف شده شايد در وهله اول به ظاهر کاغذهاي باطله و ضايعاتي به نظر برسند اما ممکن است اطلاعات محرمانه شرکت ها و ارگان ها باشد که ممکن است به دست ديگران بيفتد. اينجاست که بحث امحاي کاغذ و اسناد اداري به ميان مي آيد .

از کاغذ باطله چه استفاده ای می شود و به چه صورت بازیافت می شود

کاغذ هاي باطله و خارج از مصرف بايد به صورت رشته يا پودر و يا نهايت خمير کاغذ در بيايد . بهترين و کم هزينه ترين و امن ترين راه امحاي کاغذ تبديل کاغذهاي باطله به خمير کاغذ جهت ساخت کاغذ و مقوا و کارتن مي باشد. 

بازیافت کاغذ باطله

صورت کار به اين طريق است که پس از آماده سازي اوليه اسناد اداري، کاغذهاي باطله، کتاب و دفتر،  کتاب هاي خارج از رده، پوشه و پرونده و يا هر نوعي از کاغذهاي باطله که نياز به امحا و خارج شدن از حالت فيزيکي کاغذ را دارند به کارخانه منتقل مي شوند. در ميحط کارخانه کاغذها تخليه و به حوضچه خمير منتقل مي شوند و در زماني کوتاه مقدار قابل توجهي از کاغذهاي مربوطه به خمير کاغذ تبديل مي شوند. خمير استحصالي به اتاق هاي خشک کن و قالب هاي مربوطه هدايت مي شود و در انتها تبديل به محصول مورد نظر مي شود. بدين صورت کاغذهاي باطله و اسناد و پرونده هايي که هم مازاد بودند و هم خطر سرقت اطلاعات از آنها حس مي شد از چرخه فيزيکي خارج مي شوند و يک محصول بازيافتي جاي اين انباشت کاغذ باطله را مي گيرد. 

 

از کاغذ باطله چه استفاده ای می شود

پس از جمع آوری از کاغذ باطله چه استفاده ای می شود

اگر قصد فروش کاغذ باطله خود را دارید بهتر است که در زمان جمع آوری از آن ها به خوبی نگهداری کنید. تاثیر رطوبت و نور خورشید بر کاغذ، کیفیت آن را کاهش می دهد. کاغذهایی که رطوبت دیده باشند و یا نور خورشید رنگ آنها را تغییر داده باشد در اغلب اوقات قابلیت بازیافت ندارند. از این رو بهتر است که کاغذهای باطله را در مکانی خشک و دور از نور خورشید جمع آوری کنید. همان طور که قبلا گفته شد کیفیت کاغذ موثرترین فاکتور تاثیر گذار بر قیمت کاغذ باطله است. از این جهت بهتر است در زمانی که کاغذ و روزنامه باطله ها را جمع آوری می کنید، از ثابت ماندن کیفیت آن ها اطمینان حاصل نمایید. شما با فروش کاغذ باطله خود علاوه بر سود مالی که از این فروش به دست آورده اید به یک چرخه اقتصادی مفید برای محیط زیست هم کمک کرده اید. طبق آمارها هر ایرانی در سال 13 کیلوگرم کاغذ مصرف می کند و برای تولید هر تن کاغذ 17 اصله درخت بریده می شود. می توان نتیجه گرفت که در صورت عدم بازیافت کاغذ به زودی منابع طبیعی و جنگل ها به خطر می افتند.
 

خریدار کاغذ باطله