گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/09/15 - 15:54
كد :5

انواع کاغذ باطله

کاغذها از انواع زیادی برخوردار هستند و بسته به نوع کاربردهای مختلفی هم دارند. با این وجود برخی از این کاغذها را می توان بازیافت کرد و مجددا به چرخه استفاده برگرداند. و برخی دیگر قابلیت بازیافت را ندارند. شما برای کمک به بازیافت کاغذ و جلوگیری از قطع درختان باید بدانید کدام نوع از کاغذ را باید برای فروش به تولیدی های کاغذ نگه دارید و کدام نوع کاغذ را دور بریزید.

انواع کاغذ باطله ی غیرقابل بازیافت


درصد زیادی از کاغذهای باطله را می توان بازیافت کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد. اما بعضی هم غیر قابل بازیافت خواهند بود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

کاغذهای برچسب دار

پشت این نوع کاغذ باطله به چسب آغشته شده است. همچنین لایه رویی آن نیز ممکن است به صورت گلاسه باشد، به همین دلیل قابلیت بازیافت ندارند.

کاغذ گلاسه

این کاغذها معمولا برای چاپ پوستر و برخی کارهای هنری به کار می روند. به دلیل وجود لایه رویی آنها قابل بازیافت نیستند.

کاغذ کاربن

کاربن ها نیز ممکن است جزو انواع کاغذ باطله شناخته شوند. اما فرآیند تولید آنها به گونه ای است که به جوهر آغشته شده اند و به همین دلیل قابلیت بازیافت آنها وجود ندارد.

کاغذهای کثیف

برخی از کاغذها شبیه به انواع کاغذ باطله بازیافتی هستند. اما به دلیل قرار گرفتن در شرایط نامناسب قابل بازیافت نیستند. به عنوان مثال روزنامه هایی که بین میوه ها قرار گرفته اند و خیس شده اند یا کاغذهایی که به مواد خوراکی آغشته شده اند را نمی توان بازیافت کرد.

 

انواع کاغذ باطله

انواع کاغذ باطله قابل بازیافت

در ادامه به کاغذهایی اشاره خواهیم کرد که قابلیت بازیافت را داشته و می توان آن ها را به فروش رساند.


کاغذهای مصرف خانگی

در خانه ها و به خصوص خانه هایی که در آنها دانش آموز یا دانشجو یا اعضای یک کسب و کار اداری زندگی می کنند، کاغذهای باطله بسیاری تولید می شود. آنها نیز معمولا جزو کاغذهای مرغوب شناخته می شوند. تنها کافی است که این افراد انواع کاغذ باطله قابل بازیافت را بشناسند و آنها را از موارد غیر قابل بازیافت تفکیک کنند.


اسناد امحا شده

معمولا اسناد روی کاغذ های مرغوب چاپ می شوند. به همین دلیل اسناد امحا شده جزو مرغوب ترین انواع کاغذهای بازیافتی به شمار می روند. البته بسیاری از کارخانه های بازیافت مجوز امحا اسناد ندارند و نمی توانند از آنها برای تولید محصولات جدید استفاده کنند. این نوع کاغذها برای تولید کاغذهای بازیافتی باکیفیت مورد استفاده قرار می گیرند.


روزنامه و مجلات

حجم بسیار زیادی از کاغذهای باطله را روزنامه و مجلات  تشکیل می دهد. مجله ها و روزنامه ها، یک روز بعد به کاغذهای باطله تبدیل می شوند. به همین دلیل هر روز حجم زیادی از آنها تولید خواهد شد. البته برخی از مصرف کنندگان این کاغذها را به صورت مستقیم و بدون بازیافت مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال ممکن است برای فیکس کردن محصولات در بسته بندی از روزنامه های باطله استفاده کنند. این محصولات کاربردهای گسترده ای دارند.