گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/02/26 - 11:23
كد :22

خریدار کاغذ باطله در محل

کاغذ و کتاب در عمر پر فراز و نشیب خود در مکان های مختلفی به رسالت خود ادامه می دهند ، گاه این کاغذ ارزشمند تبدیل به کتاب درسی می شود و گاه مجله ای پر تیراژ و پر خواننده .

کاغذ و کتاب در عمر پر فراز و نشیب خود در مکان های مختلفی به رسالت خود ادامه می دهند ، گاه این کاغذ ارزشمند تبدیل به کتاب درسی می شود و گاه مجله ای پر تیراژ و پر خواننده .

به هر حال پس از اتمام نیاز خواننده اثر ، این کتاب یا مجله یا جزوات دانشگاهی و درسی بصورت متروک و بلا استفاده باقی می مانند .                                                   

در سالهای نه چندان دور که صنعت بازیافت کاغذ باطله به گستردگی و پیشرفت امروز خود نرسیده بود ، خیل عظیمی از جامعه ازنحوه بازیافت کاغذ باطله و خریدار کاغذ باطله در محل بی خبر بودند .

خاطرات کودکی بچه های دهه شصت خورشیدی که در لا به لای کاغذ باطله های دفاتر خود لبو و تخمه می خریدند و یا سبزی فروش محل که در برگه های ریاضی کتاب باطله درسی آنها سبزی تازه می پیچید ، هنوز در خاطر آنها مانده است .

در آن دوران عامه مردم گمان می کردند که کاغذ باطله و روزنامه باطله تنها برای مصرف سبزی فروش و لبو فروش دوره گرد کاربرد دارد ، یا در در روستاها و باغات کشور این حجم از کاغذ و کتاب باطله جهت جلوگیری از سرما زدگی درختان سوزانده می شد ، غافل از اینکه این گنج عظیم از کاغذ و کتاب باطله می تواند از طریق بازیافت کاغذ باطله  دوباره به چرخه مصرف  بازگردد و تبدیل به محصولات کاربردی بسیاری شود .

 

اما در سایه نبود آگاهی جامعه از خریدار کاغذ باطله  ، خوراک کارخانه های بازیافت کاغذ باطله کشور به هدر میرفت و برای تولید انواع محصولات کاغذی مجبور به واردات کاغذ و یا قطع درختان می شدیم .

در دو دهه اخیر با توجه به تحریم های بی سابقه و ظالمانه کشورهای غربی علیه کشورمان ، به صنعت بازگردانی و بازیافت نگاه جدی تر و ویژه ای گردید.

صنعتی که می تواند همانطور که امروز کشورمان را از واردات ورق های کارتن و کاغذ تیشو بی نیاز کرده ، با کمی همت و حمایت مسئولان در زمینه تولید کاغذ های  تحریر هم به خودکفایی ایران عزیز کمک نماید .

 

با کاغذ و کتاب باطله خود چه کنیم ؟

 

حال با تمام تفاسیر بالا ، فردی که در خانه خود یا محل کارخود انبوهی از کاغذ و کتاب باطله دارد باید چه کند ؟

 

پاسخ کاملا واضح است ، مراکز خرید کاغذ باطله در تمامی شهرهای ایران در حال خدمت رسانی به شهروندان عزیز می باشند .

یکی از مراکزی که در چند سال اخیر با خدمات به روز خود همواره در حال خدمت رسانی به شهروندان تهرانی و کرجی بوده است مجموعه کاغذ 24 می باشد .

 

کاغذ 24 با هدف جلوگیری از قطع درختان برای تولید کاغذ ، همچنین ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و همچنین ایجاد منفعت اقتصادی از این گنج خاموش پا به عرصه بازیافت کاغذ باطله گذاشت .

برخلاف باور عامه مردم که صنعت بازیافت را کاری پرسود می دانند ، باید به اطلاع شما خواننده محترم برسانیم که اگر قیمت خرید ضایعات از شما مشتری گرامی بصورت منصفانه و کارشناسانه باشد عملا سود عایدی برای مراکز خرید ضایعات همانند سایر مشاغل مقداری ثابت می باشد .

 

چرا خدمات کاغذ 24 را انتخاب کنیم ؟

کاغذ 24 با داشتن پرسنلی مجرب و ناوگان حمل و نقل گسترده در تمام شهر ، در اسرع وقت جهت خرید کاغذ های باطله و کتابهای باطله، نماینده خود را به محل اعلام شده شما اعزام می کند و تضمین می نماید با بهترین قیمت خرید کاغذ باطله شما را انجام دهد .

 

چه نوع کاغذ هایی برای بازیافت مناسب است ؟

 

معمولا تمام کاغذ های پیرامون ما قابلیت بازیافت را دارند و برای روشن تر شدن موضوع به صورت خلاصه وار به معرفی آن ها می پردازیم :

  • کتاب و دفتر باطله
  • روزنامه و مجلات باطله
  • کارتن های باطله
  • مقوای بسته بندی ( مانند جعبه شیرینی ، جعبه دستمال کاغذی و ...)
  • پرونده های باطله ادارات
  • جزوات باطله
  • کاتالوگ و تراکت های تبلیغاتی

تمام این کاغذ ها قابلیت این را دارند که بجای اینکه راهی مراکز دفن زباله شوند ، پا به کارخانه های بازیافت کاغذ باطله بگذارند و خوراک این کارخانه ها را برای تولید دوباره تامین نمایند .

در پایان لازم می بینیم از شما خواننده محترم که تا پایان مقاله با ما همراه بودید کمال تشکر را نماییم و از شما دعوت نماییم جهت آشنایی بیشتر با صنعت بازیافت کاغذ باطله به سایت کاغذ 24 مراجعه نمایید .

 

منبع خبر : مثلث آنلاین