گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/12/14 - 16:26
كد :18

ساخت کاردستی از کاغذ باطله

بسیاری از مردم عاشق صنایع دستی و دیگر اشکال هنر هستند ، به ویژه کودکان. تولید صنایع دستی از کاغذ بازیافتی، زباله های الکترونیکی یا سطل زباله می تواند راهی سرگرم کننده برای گذراندن وقت با خانواده باشد. کاغذهای باطله مانند صفحات اشتباه چاپ شده یا کتاب و دفتر های باطله و سایر ضایعات کاغذی را می توان برای ساخت صنایع دستی فوق العاده و سازگار با محیط زیست استفاده کرد.

چگونه با کاغذ باطله کاردستی بسازیم

ما در مقاله زیر به شما نشان می دهیم که چگونه کاردستی خود را بسازید ، با ما همراه باشید و مراحل ساخت یک کاردستی زیبا و خلاقانه را از ضایعات کاغذ باطله یاد بگیرید.

ساخت کاردستی از کاغذ باطله

روش ساخت کاردستی از کاغذ باطله

کاغذ یک وسیله همه کاره برای استفاده در صنایع دستی است. شما می توانید آن را برش دهید، قالب بزنید، تا کنید، بچسبانید، نوار چسب بزنید و بسازید. استفاده از کاغذهای باطله اغلب یک گزینه عالی است که ممکن است به کاردستی تمام شده شخصیت و جذابیتی بدهد که در غیر این صورت ممکن است نداشته باشند.

ایده های صنایع دستی فقط با تخیل شما محدود می شود پس بنابراین خلاق باشید و تخیل خود را باور کنید و به خمیر بدست آمده فرم و حجم دهید . ما لیستی از ایده هایی را که می توانید برای صنایع دستی کاغذی خود استفاده کنید در زیر آورده ایم، اما در مثال خود سبد کاغذی بافته شده را می سازیم:

 • کیسه های هدیه
 • کاغذ بازیافتی 
 • سبدهای تزئینی
 • سطل های زباله
 • تزئینات دیوار و دکوراتیو
 • صنایع دستی تا شده
 • صنایع دستی بافته شده

و خیلی ایده های ناب دیگر که شاید به ذهن من نویسنده هرگز نرسیده باشد.
 

ساخت کاردستی از کاغذ باطله

روش ساخت سبد بافته شده از کاغذ باطله

یک سبد کاغذی بافته شده از روزنامه قدیمی، پروژه ای عالی برای روزهای کرونایی و سرگرم کردن کودکان در خانه است. پس از اتمام کار، یک ظرف ذخیره سازی خواهند داشت که می توانند شخصی سازی کرده و از آن برای مرتب نگه داشتن وسایل خود استفاده کنند.

آنچه شما نیاز دارید:

 • کاغذهای باطله (روزنامه باطله ، کتابهای قدیمی، کاغذهای خطی، کاغذهای فتوکپی، دفترچه تلفن)
 • نشاسته ذرت و آب (برای چسب)
 • سیخ باربیکیو
 • لاک یا رنگ
 • یک قلم مو کوچک

مراحل ساخت کاردستی سبد کاغذی بافته شده خودتان

کاغذهای باطله را به صورت نوار برش دهید.
کاغذهای باطله را به نوارهایی به عرض حدود 2 تا 5 سانتی متری بر اساس سلیقه و مطابق میل خود برش دهید. 

شروع ساخت خمیر 

حدود 2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به 2 قاشق غذاخوری آب سرد اضافه کنید. خمیری درست کنید و در یک تابه متوسط به یک فنجان آب اضافه کنید. آن را روی حرارت ملایم بجوشانید تا غلیظ شود. نشاسته ذرت یا آب را در صورت نیاز اضافه کنید تا شبیه خمیر پنکیک شود - شاید کمی رقیق تر، اما نه خیلی آبدار.
مخلوط نشاسته ذرت را با قلم مو روی یک طرف نوار کاغذی بمالید و به صورت مارپیچی دور چوب باربیکیو بچرخانید تا چسب کاغذی به دست آید.
برای انجام این کار، نوار کاغذی را صاف قرار دهید و سیخ باربیکیو را به صورت مورب در گوشه ای از نوار کاغذ قرار دهید. آن را با پیچاندن گوشه دور سیخ بغلتانید و سیخ را بغلتانید تا تمام طول کاغذ استفاده شود. انتهای آن را با کمی مخلوط نشاسته ذرت محکم کنید.
توجه داشته باشید که یک طرف بزرگتر و طرف دیگر کوچکتر خواهد بود. این کار کار با آن را آسان تر می کند.

چوب باربیکیو را به آرامی بیرون بیاورید و اجازه دهید چسب کاغذ کاملا خشک شود.
این روند را برای هر تعداد چوب کاغذی که می خواهید بسازید تکرار کنید. بسته به مقدار مخلوط نشاسته ذرت، ممکن است حدود 2 روز طول بکشد تا چسب های کاغذ کاملاً خشک شوند.
چوب های کاغذی را روی میز بگذارید و به طور متناوب چوب های بیشتری مانند حصیر بافی روی آنها ببافید.
وقتی به اندازه ای که می خواهید ته آن باشد، چوب ها را به سمت بالا تا کنید و به اضافه کردن چوب های رول شده ادامه دهید تا به ارتفاع دلخواه برسید.
دو چوب کاغذ را با قرار دادن انتهای کوچکتر یک چوب به انتهای بزرگتر دیگری وصل کنید.
اگر می‌خواهید یک محصول حصیری تخت داشته باشید، می‌توانید چوب‌های کاغذ را صاف کنید، اما بسیار مراقب باشید زیرا گاهی اوقات میله‌های کاغذ در این مرحله از فرآیند می‌شکنند.
به اتصال چوب ها ادامه دهید تا زمانی که از سبد خود راضی باشید.
به یاد داشته باشید که انتهایی که بیرون می آید را می توان در بافت ها فرو کرد یا برش داد.

ساخت کاردستی از کاغذ باطله

وقتی کارتان تمام شد، سبد خود را رنگ یا لاک بزنید.
برای چسباندن انتهای آن نیازی به استفاده از چسب نخواهد بود. لاک یا رنگی که برای رنگ آمیزی سبد تمام شده استفاده می کنید، پس از خشک شدن باید سبد را کنار هم نگه دارد. بگذارید حدود 2-3 روز خشک شود.
وقتی کاملا خشک شد، می توان سایر مواد تزئینی را نیز روی آن چسباند.
برخی از ایده ها برای این چیزها مواردی مانند گل های مینیاتوری، برچسب های نام، مهره های تزئینی، دکمه ها یا نخ هستند.

امیدوارم که با این مطلب توانسته باشیم یک ایده برای اوقات فراغت شما در کنار خانواده  ایجاد کرده باشیم و فراموش نکنید که هرگز کاغذ های باطله خود را دور نریزید با جمع آوری کتاب های باطله و دفاتر باطله و روزنامه و مجلات باطله و فروش آن به مجموعه بزرگ کاغذ 24 از هدر رفت کاغذ جلوگیری به عمل آورید .

" کاغذ 24 به روز ترین مرکز خرید کاغذ باطله "

 

خریدار کاغذ باطله