گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/12/14 - 15:53
كد :16

ارزش کاغذ باطله

تا چندی پیش اکثریت قریب به اتفاق مردم از ارزش کاغذ و کتاب باطله ی خود بی خبر بودند و تفاوتی مابین کاغذ باطله و کتاب باطله با زباله های دیگر نمی دیدند ، اما امروز به لطف تبلیغات مثبت و مستمر و بالا رفتن سطح آگاهی مردم کمتر شاهد وجود کاغذ و کتاب باطله یا روزنامه و مجلات باطله در سطل های زباله ی ادارات و خانه ها هستیم .

سرنوشت کاغذ باطله

در روزگار نه چندان دور کاغذ باطله و کتاب باطله در پایان عمر خود راهی مراکز دفن زباله می شدند و یا در باغات کشور جهت جلوگیری از سرما زدگی درختان در فصول سرد سال سوزانده می شدند .
اگر چه کتاب باطله و کاغذ باطله بخاطر بافت سلولزی خود در طبیعت به سادگی تجزیه می شوند و بعد از مدت زمان معمول تجزیه کاغذ دیگر اثری از آن در طبیعت نخواهیم دید ، اما تجزیه این محصول ارزشمند باعث هدر رفت حجم عظیمی از مواد اولیه کارخانه جهت تولید کاغذ خواهد شد که در نهایت برای جبران کسری موجود در زمینه مواد اولیه ناگزیر دستور برداشت از چوب های جنگلی که صاحبان آن در واقع کودکان امروز ما و نسل های آینده کشور هستند را صادر می کنند .

 

تماس با مجموعه :
09121613190
09126630272
09125607553

موارد مصرف کاغذ باطله 

سوالی پر تکرار که اکثریت مشتریان از ما می پرسند که با کاغذ باطله چه می کنید ؟ یا موارد مصرف کاغذ باطله و کتاب باطله چیست ؟!
کاغذ های باطله بصورت کلی در مرحله انتهایی عمر خود چاره ای جز تبدیل به خمیر کاغذ شدن در پیش رو نخواهند داشت اما هر کدام از نوع های مختلف کاغذ باطله در صنایع مختلفی مورد مصرف قرار می گیرد.
خریدار کاغذ باطله بر اساس نیاز کارخانه های مختلف انواع کاغذ های باطله را طبقه بندی و گرید بندی می کند و سپس راهی کارخانه های کاغذ سازی می کند .
معمولا هر چه کاغذ رنگ روشن تر و چاپ کمتری بر روی خود داشته باشد از لحاظ بازیافت ارزشمند تر خواهد بود ، اما هر چه رنگ های بیشتری استفاده شده باشد و خدمات مختلف پس از چاپ اعم از سلفون کشی ، یو وی و سایر خدمات تکمیلی بعد از چاپ بر روی آن اضافه شده باشد متاسفانه از ارزش کمتری برخوردار خواهد بود و قیمت خرید کاغذ باطله را کاهش می دهد .

ارزش کاغذ باطله

خریدار کاغذ گلاسه باطله 

یکی از گران ترین نوع از ورق کاغذ های موجود در بازار کاغذ های گلاسه می باشند و همیشه سفارش محصول با این نوع کاغذ به چاپخانه ها باعث گران تمام شدن محصول نهایی اعم از مجلات و تراکت و سایر اقلام تبلیغی و چاپی می شود .

اما نکته مهم و عجیب برای تمام صاحبان نشریات در زمان فروش مجلات باطله و یا فروش کتاب باطله ای که با کاغذ گلاسه چاپ شده است قیمت دریافتی کمتر از خریدار کاغذ باطله نسبت به کتاب های معمولی با کاغذ تحریر می باشد . شاید این که قیمت کاغذ باطله گلاسه نسبت به قیمت ضایعات کاغذ تحریر پایین تر باشد برای عامه مردم عجیب و غیر قابل باور باشد ، اما اگر از اهل فن و افراد مشغول در عرصه بازیافت کاغذ باطله سوال کنید علت را به وضوح به شما خواهند گفت .

کاغذ باطله گلاسه که معمولا شامل کاتالوگ باطله ، مجلات باطله ، روزنامه باطله ، تراکت باطله و بروشورهای تبلیغاتی باطله می باشد به علت دارا بودن رنگ بسیار و همچنین دارا بودن الیاف کمتر و کوتاه تر نسبت به کاغذ باطله تحریر خمیر حاصل شده را بسیار شل و نرم می کند و محصول تولید شده با این خمیر استحکام کافی را نخواهد داشت . بنابراین تمامی کارخانه های بازیافت کاغذ باطله حدالمقدور از استفاده از کاغذ باطله گلاسه اجتناب کرده و در صورت مصرف با قیمت پایین تری نسبت به کاغذ باطله تحریر خریداری می کند .

خریدار پرونده باطله و زونکن 

اما همیشه خمیر کردن کاغذ باطله راهی برای بازگردانی آن به چرخه استفاده مجدد نیست . اگر مفهموم بازیافت کاغذ باطله و بازگردانی را متوجه شده باشید قطعا به این نکته مهم رسیده اید که بازگردانی و بازیافت در واقع تلاش برای استفاده چند باره از یک محصول است و این بازگردانی نباید حتما از راه خمیر کاغذ اتفاق بیافتد.

برای ساخت پوشال کاغذ هم می توان از کاغذ های باطله استفاده نمود ، بدین صورت که کاغذهای باطله تمیز که معمولا شامل پرونده های اداری و اسناد مالی شرکت ها می باشند یک مرحله اضافه تر را قبل از خمیر شدن پیش روی خود می بینند و آن هم تبدیل شدن به پوشال میوه است .
بدین ترتیب کاغذ های A4 را به رشته های باریک جهت جفظ رطوبت میوه در سردخانه تبدیل کرده و عملا یک بار بیشتر از این کاغذ استفاده شده و عمر چرخه آن را افزایش داده ایم و در آخر کار هم پس از رسیدن سبد ها و جعبه های میوه از سردخانه به میوه فروشی ها ، پوشال کاغذ ی دوباره جمع آوری شده و در نهایت راهی مراکز خرید کاغذ باطله و آماده ارسال به کارخانه بازیافت کاغذ باطله جهت تبدیل شدن به خمیر کاغذ می شود .

مجموعه کاغذ 24 خرید کاغذ باطله در غرب تهران ، خرید کاغذ باطله در شرق تهران ، خرید کاغذ باطله در جنوب تهران ، خرید کاغذ باطله در شمال تهران را با سرعت بالا و صرف کمترین زمان ممکن انجام می دهد . افتخار این مجموعه همواره این بوده که بالاترین قیمت خرید کاغذ باطله را به شما مشتریان گرامی ارائه کرده است .

فراموش نکنید که کاغذ زباله نیست و شما می توانید با داشتن چند کارتن و سبد خالی جای میوه در انباری منزل نسبت به جمع آوری کاغذ باطله ، کتاب باطله و روزنامه و مجلات باطله خود اقدام نمایید و با فروش کاغذ باطله ی خود هم ارزش افزوده ای را به حساب خانواده واریز نموده و هم از هدر رفت این محصول ارزشمند جلوگیری نمایید .


با آرزوی سلامتی برای شما

" کاغذ 24 به روزترین مرکز خرید کاغذ باطله "
 

خریدار کاغذ باطله