گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/11/06 - 16:43
كد :10

با کاغذ باطله چه کنیم

در حال حاضر، بسیاری از جنگل ها برای تولید ورق های کاغذ سفید قطع می شوند که به طور جدی به محیط زیست پیرامون ما  آسیب می زند. همواره تلاش هایی برای تشویق بازیافت کاغذ باطله در سرتاسر جهان انجام شده است. به همین دلیل است که می خواهیم از مزایای بازیافت کاغذ مطلع شوید.

با کاغذ باطله ها چه کنیم

تولید کاغذ علاوه بر تاثیر بسیار بر محیط زیست، منجر به مصرف بیش از حد انرژی و سایر منابع تجدید ناپذیر می شود. انسان ها باید بتوانند درک کنند که سیاره زمین تنها خانه ای است که ما از آن می شناسیم و باید از آن محافظت شود. بازیافت کاغذ باطله  را می توان  به عنوان فرآیند تبدیل یا بازسازی از زباله تعریف کرد. همچنین می‌توان آن را فرآیندی تعریف کرد که در آن مواد خام مانند کاغذ، شیشه، پلاستیک یا فلز به مواد جدید تبدیل می‌شوند. اساساً این شامل استفاده از موادی است که عمر مفید خود را به پایان رسانده اند و از دفع آنها اجتناب می کنند تا محیط را آلوده نکنند. این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مبارزه با گرمایش زمین و اثر گلخانه‌ای است زیرا هیچ گونه آلودگی ایجاد نمی‌کند. همچنین مزیت اقتصادی بسیار مهمی دارد زیرا با بازیافت در هزینه های مواد اولیه و انرژی صرفه جویی می کنید. این یک گزینه عالی است و شرکت های بیشتری به این روش بسیار سودمند برای سیاره زمین می پیوندند.

 

با کاغذ باطله چه کنیم

تاثیر بازیافت کاغذ باطله

کاغذ منشا گیاهی دارد. میلیون‌ها درخت قطع می‌شوند تا کاغذ سفید آنطور که ما می‌شناسیم تولید شود. با بازیافت کاغذ، از از بین رفتن بسیاری از جنگل ها جلوگیری می کنیم، زیرا آنها منبع بسیار مهمی برای تولید اکسیژن در کره زمین هستند. حفظ درختان کیفیت هوا را بهبود می بخشد و انتشار گازهای گلخانه ای را تا 74 درصد کاهش می دهد. یک واقعیت مهم در مورد کاغذ این است که می توان آن را تا 7 بار بازیافت کرد تا زمانی که الیاف آن خراب شده و کوتاهتر شوند. با این حال، هنگامی که الیاف آن بسیار کوتاه می شود، می توان آن را به کمپوست یا محل دفن زباله نیز بازیافت کرد. در نهایت، به هر شکلی که باشد، بازیافت آن بسیار مفید است.

سرنوشت کاغذ باطله ها چیست

فرآیند تولید کاغذهای جدید که می‌توان از کاغذهای قدیمی و مصرف‌شده استفاده کرد و این فرآیند به جلوگیری از تجمع کاغذ در محل‌های دفن زباله کمک می‌کند و آلودگی و انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهد،و آن را دوستدار محیط زیست می‌کند. فرآیندی که اجازه می دهد تا در مصرف انرژی و منابع صرفه جویی شود حتی اگر زمان زیادی ببرد

اهمیت بازیافت کاغذ باطله

اهمیت بازیافت به دلیل توانایی آن در نجات 19 درخت است که هر سال جو را از شر 127 کیلوگرم دی اکسید کربن خلاص می کنند و از آنجایی که فرآیند تولید کاغذ منابع زیادی را مصرف می کند، بازیافت به صرفه جویی 1500 لیتری کمک می کند. نفت و 2.68 متر مربع محل دفن زباله فضایی و 4400 کیلووات انرژی و 29000 لیتر آب و همچنین آلودگی هوا را تا 73 درصد نسبت به فرآیند ساخت کاغذ جدید کاهش می دهد، علاوه بر این که تولید یک تن روزنامه به 24 درخت نیاز دارد، ناگفته نماند که هزینه خرید کاغذ بازیافتی کمتر از هزینه خرید کاغذ جدید است، علاوه بر آن کارخانه‌های بازیافت کاغذ و فرآیند مربوطه برای بسیاری از مردم شغل ایجاد می‌کند.
 

خریدار کاغذ باطله