خانه تکانی و فروش کاغذ باطله

نوروز ،  این آیین کهن که بجا مانده از ایران باستان  بوده  و قدمتی فرای تصور ما دارد یکی از بزرگترین جشن هایی است که در سراسر جهان طرفدار داشته و قالب مردم جهان این عید بزرگ ایرانیان را به خوبی می شناسند و برای آن احترام ویژه ای قائلند . نوروز در خود آداب بسیاری گنجانده است ، بطوری که اکثر ایرانیان بطور وراثتی بی آنکه خود بدانند این آیین های بجا مانده از نسل های گذشته را به جا می آورند . با توجه به نزدیکی پایان سال  1401 و آغاز سال 1402 خورشیدی  و بهاری دیگر در تقویم ایرانیان شایسته است  که امروز مطلبی در این زمینه برای سایت کاغذ 24 تدارک ببینیم ، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید .

آداب نوروز

نوروز که برای ایرانیان یادآور لحاظات شاد و مسرت بخش در کنار خانواده است ، آدابی و اصولی دارد که با توجه به گذشت هزاران سال از زمان آن ، همچنان تازه و سر زنده باقی مانده است . از تعمیر کردن خانه ، نقاشی ساختمان گرفته تا شیشه پاک کردن و به باغچه خانه صفایی دادن تماما از گذشتگان برای ما باقی مانده است . اما شاید الان برای شما سوال پیش بیاید که نوروز دقیقا چه سنخیتی با سایت کاغذ 24 که در زمینه خرید و فروش کاغذ باطله در حال خدمت گزاری به شما عزیزان است دارد ؟! پس صبر داشته باشید و با ما همراه باشید .

خانه تکانی شب عید و جمع آوری کاغذ باطله

همانطور که اشاره شد آداب به استقبال بهار رفتن در بین ما ایرانیان دارای چندین بخش مختلف است و قسمتی که بطور اختصاصی با سایت کاغذ 24 مرتبط است ، قسمت خانه تکانی است . هر ساله در اسفند ماه هر خانه ای را که بنگرید در حال آماده شدن برای استقبال از بهار است . این استقبال با تمیز کردن و دور کردن موارد زائد از محیط زندگی آغاز می شود .
خانه تکانی و فروش کاغذ باطله
 
در مقاله فنگ شویی با کاغذ باطله به طور کامل در مورد محاسن این سنت زیبا صحبت شد . در زمان خانه تکانی بسیاری از لوازم دست و پا گیر و فاقد مصرف معمولا از خانه ها دور ریخته می شود ، این دور ریز ها می تواند شامل لوازم و اثاثیه منزل باشد و یا ضایعات بجا مانده از یکسال فعالیت در یک خانه .

فروش ضایعات کاغذ باطله  | فروش ضایعات کتاب باطله

در گذشته که صنعت بازیافت به گستردگی امروز نبود تمامی ضایعات و لوازم فاقد مصرف دور ریخته می شد و نه تنها پولی دست صاحب خانه را نمی گرفت ، بلکه در بعضی اوقات نیازمند هزینه کردن برای کارگر و وانت برای انتقال این موارد دور ریز و نا خواسته بود . اما امروز با گسترش صنعت بازیافت و همچنین اینترنت در زندگی مردم ، به سادگی می توان مبدا و مقصد هر چیز را پیدا کرد و علاوه بر حصول درآمد از محل فروش این اقلام ، از آسیب بیش از پیش  به محیط زیست نیز جلوگیری کرد . اکنون این سوال پیش می آید که کاغذ باطله را کجا بفروشیم ؟! و چگونه ؟!

فروش کاغذ باطله در شب عید

انباری هر خانه ای بلا شک بخشی از خود را به کتاب و دفتر باطله محصلین آن خانه اختصاص می دهد . هر ساله اسفند ماه زمان سر زدن و مرتب کردن انباری یک خانه است . زمانی که پس از فراغت یکساله از کار سری به محیط انباری هر خانه می زنیم با جمع شدن بی حد و حصر انواع کاغذ باطله و کتاب در آن روبرو می شویم . جمع آوری کاغذ باطله در انباری تقریبا  تبدیل به یک عادت برای ما ایرانیان شده است . این کار بسیار از لحاظ احترام به محیط زیست پسندیده و قابل قبول است . این اقلام جمع آوری شده که می تواند شامل انواع مجله باطله ، کتاب های باطله ، پوشه ، مقوا و سایر اقلام کاغذی باشد جهت فروش به مراکز بازیافت کاغذ باطله آماده می شود .

قیمت هر کیلو کاغذ باطله در تهران

با توجه به تورم دهشتناکی که چند دهه است گریبان ما ایرانیان را گرفته و گویا این اسب چموش بالا رفتن قیمت ها قصد رام شدن نداشته  و اجازه ی لحظه ای تنفس  را به ما نخواهد نداد ، باید متوقع بود که هر سال قیمت کاغذ باطله بالاتر از سال گذشته باشد . اما در نهایت شگفتی ، پدیده ای که در دوسال اخیر بازار کاغذ باطله با آن مواجه شده است ، کاهش قیمت خرید کاغذ باطله توسط کارخانه های بازیافت کاغذ باطله است . اگر چه این کاهش قیمت علت و معلول علمی داشته و فی البداهه به انجام نرسیده است . به هر صورت فردی که کاغذ و کتاب مصرفی خود در یکسال را در گوشه ای از خانه جمع می کند و به فروش می رساند جدا از انگیزه کسب درآمد از محل فروش ضایعات کاغذ ، داعیه حمایت از محیط زیست را نیز دارد و این امر سبب می شود که قیمت ذکر شده چندان در تصمیم فرد تاثیری نداشته باشد .

آخرین قیمت کاغذ باطله

مسبوق به سابق بارها اشاره شده است ، این حق طبیعی مشتری بوده که برای فروش  کاغذ و کتاب باطله خود کدام مرکز خرید و فروش کاغذ باطله را انتخاب نماید . ما در این سایت تلاش می کنیم تا علاوه بر بالا بردن فرهنگ عمومی جامعه در زمینه بازیافت ، به اشتغال زایی جوانان نیز کمک کنیم . در کاغذ 24 هیچ چیز اتفاقی نبوده و این تنها یک شعار نیست ، بلکه ما تلاش می کنیم به معنای واقعی بهترین خریدار کاغذ باطله در تهران باشیم .