کاغذ رنگی یا کاغذ الوان

برای تمامی افراد فعال در زمینه کسب و کار این اتفاق پیش آمده است که برای سفارش تبلیغات کاغذی موسسه تحت امر خود ، سری به چاپخانه ها و مراکز تهیه و تولید تبلیغات کاغذی بزنند . این مراکز که در زمینه چاپ و تکثیر فعالیت دارند ، خدمات تبلیغات کاغذی را نیز ارائه می دهند . در صنعت چاپ و تکثیر جنس کاغذ مولفه مهم و یکی از ارکان تمام کننده قیمت محصول چاپ شده است و همچنین میزان تاثیرگذاری آن روی مخاطب غیر قابل انکار است . در صنعت تبلیغات کاغذی از انواع مختلف  کاغذ استفاده می شود که برای آَشنایی شما مخاطب عزیز بصورت اجمالی به معرفی آن می پردازیم .
  • کاغذ سفید یا تحریر
  • کاغذ گلاسه
  • کاغذ های پشت چسبدار
  • کاغذ الوان
  • کاغذ سنگ
  • مقوای پشت طوسی
  • مقوای ایندربرد
بطور معمول اکثریت قریب به اتفاق  صاحبان مشاغل ، محصول مد نظر خود را از بین انواع کاغذ معرفی شده در سطرهای قبلی انتخاب می کنند و همواره سعی می کنند با انتخاب بهترین نوع کاغذ اثرگذاری  محصول تولید شده خود را که در جهت معرفی خدمات و یا کسب و کار خود تدارک دیده اند را به به بهترین نحو به اجرا در بیاورند تا بالاترین بازخورد را از مخاطبان خود بگیرند . بیراه نیست اگر قصد سفارش انواع تراکت یا بروشورهای تبلیغاتی را دارید قبل از آن سری به مقاله تبلیغات کاغذی عامل تولید کاغذ باطله بزنید و پس از آن با چشم بازتر در این زمینه قدم بگذارید .

کاغذ الوان چیست؟

حال به موضوع اصلی مقاله که در خصوص کاغذ رنگی یا به گفته فعالان عرصه چاپ و تکثیر کاغذ الوان ، باز می گردیم . در صنعت چاپ نوع کاغذ در کیفیت نهایی محصول نقش اصلی و مستقیم را ایفا می کند . در سال های دورتر که صنعت چاپ و تکثیر به پیشرفت کنونی نرسیده بود و امکان طراحی های چند رنگ و دیجیتال وجود نداشت ،  چاپخانه ها را بر آن داشت که برای زیباتر شدن تراکت های طراحی شده خود  از کاغذ های رنگی یا الوان بجای کاغذ های تحریر استفاده کنند .

انواع کاغذ الوان یا کاغذ رنگی

کاغذ های الوان موجود در بازار ایران به دو دسته ساخت داخل و وارداتی تقسیم می شوند و شوربختانه همانند همیشه کیفیت کاغذ الوان خارجی بسیار بالاتر از کیفیت کاغذ تولید داخل است و به همین تناسب نیز از قیمت بالاتری برخوردار است . کاغذ های الوان موجود در بازار در حال حاضر در چهار رنگ سبز، آبی ، صورتی و زرد در دسترس خریداران این نوع کاغذ قرار دارد . کاغذ های رنگی همانند سایر کاغذ های موجود در بازار ابتدا بصورت ورق های استاندارد و در ابعاد 70*100 می باشند و بر حسب نیاز مشتری و اندازه های درخواستی برای برش آماده می شوند . اوایل استفاده از این نوع کاغذ ها در ایران که به دهه هفتاد شمسی بر می گردد ، انقلابی بزرگ در زمینه تبلیغات کاغذی بوجود آمده بود ، بطوری که هر بیننده ای که تا آن روزگار تنها کاغذ تحریر را از نزدیک دیده و لمس کرده بود را به حیرت وا می داشت . در آن دوران که دستگاه های چاپ دیجیتال و رنگی به فراوانی امروز نبود ، از چاپ تک رنگ که معمولا به رنگ سیاه بود بر روی این نوع از کاغذ ها خروجی خوبی را به کارفرما ارائه می داد بصورتی که تراکت های الوان را تقریبا تا دهه هشتاد به یکی از بی رقیب و بی بدیل ترین انواع تراکت تبدیل کرد . 
کاغذ رنگی یا کاغذ الوان
 
البته امروزه استفاده از کاغذ الوان بندرت اتفاق می افتد ، چرا که آثار سوء این تبلیغ از آثار مثبت آن بیشتر است . قدیمی شدن این نوع تراکت ها و چاپ های با کیفیت پایین ، امروزه جایگاهی که سال ها در زمینه چاپ تراکت از آن کاغذ الوان بود را براحتی گرفت و تراکت های گلاسه در حال حاضر بیشترین مشتری را در صنعت چاپ و تکثیر دارند . 

خصوصیات کاغذ الوان

کاغذهای الوان به علت دارا بودن گراماژ کمتر نسبت به کاغذهای تحریر معمولا قیمت تمام شده محصول تولید شده با این نوع کاغذ را کاهش می دهند و عملا برای تکثیرهای تیراژ بالا همانند تراکت های تبلیغاتی مشاغل ، به عنوان اولین انتخاب مبدل شده اند .علاوه بر استفاده کاغذ الوان در زمینه تبلیغات تراکتی ، از این نوع کاغذ در زمینه ساخت فاکتورهای چند نسخه نیز استفاده می شود . البته با ظهور کاغذهای NCR یا کاغذهای کاربن لس ، این نوع استفاده از کاغذ های الوان نیز به دست فراموشی سپرده شد و جای خود را به کاغذ های کاربن لس داد . در صورتی که شناخت چندانی نسبت به کاغذ های کاربن لس ندارید ،  پیشنهاد می شود که مقاله ای که در سایت کاغذ 24 در سال گذشته با عنوان خریدار کاغذ کاربن لس باطله منتشر شده بود را مطالعه بفرمایید تا بیشتر با این نوع از کاغذ نیز آشنا شوید .

خریدار کاغذ باطله رنگی

مجموعه کاغذ 24 در حیطه خرید و فروش کاغذ باطله مشغول به فعالیت است و برای مدیران این مجموعه تفاوتی وجود ندارد که فروش ضایعات کاغذ باطله مد نظر شما از چه جنس و چه خانواده ای باشد . کاغذ 24 انواع کاغذ را با بالاترین قیمت خرید کاغذ باطله در هر شرایطی از شما خریداری می کند . همانطور که امروز در این مقاله به شرخ و معرفی کاغذ الوان و کاغذ رنگی پرداختیم ، مجموعه کاغذ 24 کاغذ های رنگی باطله یا بهتر است بگوییم ضایعات کاغذ الوان را نیز به بالاترین قیمت ممکن از شما مشتریان گرامی خریداری می کند . فراموش نکنید که ضایعات کاغذ الوان یا کاغذ رنگی باطله را اکثر مراکز خرید کاغذ باطله ، از خرید آن امتناع می کنند و شما تنها نام مجموعه بزرگ کاغذ 24 را جهت فروش این نوع از ضایعات کاغذ باید به خاطر بسپارید . کاغذ 24 تخصصی ترین مرکز خرید کاغذ باطله در ایران است که تمامی کاغذ های موجود در زمینه چاپ و نشر را به بالاترین قیمت از شما خریداری می کند .