خریدار کاغذ باطله در گاندی تهران

شما می‌توانید با جمع آوری کاغذ باطله، کتاب باطله، روزنامه باطله، انواع مقواها و تفکیک این کاغذها به کاغذهای قابل بازیافت و کاغذهای غیرقابل بازیافت هم به سلامت محیط زیست و هم به رونق صنعت کاغذسازی و اقتصاد کشور کشور کنید از طرفی با فروش این کاغذها می‌توانید کسب درآمد کرده. شرکت کاغذ24 تمامی کاغذهای جمع آوری شده شما را با نرخ بسیار خوب و به صرفه از شما خریداری کرده و پس از خرید کاغذ باطله آن را طی فرآیند بازیافت به کاغذهای قابل استفاده دیگری تبدیل می‌کند.

نرخ خریدار کاغذ باطله در گاندی تهران

براساس آمار، هر ایرانی سالانه ۱۳کیلوگرم کاغذ مصرف می ‌کند. برای تولید هر تن کاغذ باید ۱۷ اصله درخت را قطع کنیم که هر درخت به‌ طور ‌متوسط قادر است سالانه ۶ کیلوگرم دی‌اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل کند. ولی با استفاده از بازیافت ‌کاغذ، نیاز به قطع درخت در حدود یک‌ چهارم کاهش می ‌یابد. علاوه بر این، در فرآیند تولید کاغذ از ‌الیاف گیاهی درختان، ۴۰۰‌هزار لیتر آب و ۴‌هزار کیلووات برق مصرف می ‌شود‎.‎
برای تولید هر تن کاغذ، ۲ تن چوب و برای تولید هر تن خمیر کاغذ سفید از چوب، ۶ مترمکعب چوب ‌جنگلی نیاز است. سالانه حدود ۱۵۰‌هزار تن کاغذ درکشور تولید می ‌شود که معادل ۳۷۰ هزار متر‌مکعب چوب یا رویش سالانه ۴۵۷هزار هکتار جنگل است. در چند دهه گذشته، جنگل‌های کشور از ‌حدود ۱۸‌میلیون هکتار به ۲/۱۴‌میلیون هکتار کاهش یافته است.

خریدار کاغذ باطله در گاندی تهران

چه کاغذهایی که قابلیت بازیافت ندارند

متاسفانه باید عنوان کنیم که همهی کاغذهای باطله بازیافت شدنی نیستند. مواردی که در ادامه به آن اشاره می کنیم برای بازیافت مناسب نیستند:

کاغذهای کثیف

کاغذهایی که به هر دلیل کثیف شده باشد. برای مثال جعبه پیتزا و یا جعبه مقوایی هر نوع مواد غذایی قابل بازیافت نیست. کاغذی که با نوع ماده غذایی و یا مواد دیگر برخورد داشته باشد غیر قابل بازیافت است. دلیل این امر خرابی الیاف کاغذ است که در مرحله انتهایی بازیافت به درستی به هم متصل نمی شود و بازیافت را با مشکل مواجه خواهد کرد.

کاغذهای روغنی

تفاوتی ندارد که کاغذ باطله با مواد غذایی روغنی شده باشد و یا در برخورد با مواد نفتی آسیب دیده باشد، در هر صورت غیر قابل بازیافت است. در قسمت نهایی بازیافت، چربی های موجود از چسبندگی الیاف پیشگیری می کند.

کاغذهای با چاپ رنگی

کاغذهای با چاپ سیاه و سفید تنها کاغذهایی هستند که بازیافت خواهند شد. اگر روزنامه، مجله، کتاب و کاغذ باطله با چاپ رنگی در اختیار داشتید بهتر است آن ها جدا کنید چرا که قابل بازیافت نیستند.

کاغذهای با لایه سلفون

اگر کاغذ باطله مورد نظر شما در ساختار خود پلاستیک داشت و یا یک لایه سلفون روی آن وجود داشت امکان بازیافت آن وجود ندارد. این مدل کاغذ حتی در صورت جدا کردن سلفون نیز قابل بازیافت نیست.

کاغذ باطله قبلا بازیافت شده

کاغذ تنها یک باز قابل بازیافت است و از این رو اگر کاغذ باطله موجود از مواد بازیافتی ساخته شده باشد دوباره قابل بازیافت نخواهد بود.

خریدار کاغذ باطله